Vreemde taal leren? Begin jong!

Vreemde taal leren? Begin jong!

Het wordt nu langzamerhand menens met het vroege vreemdetalenonderwijs. De Europese Unie heeft als doel gesteld dat alle EU-burgers zo jong mogelijk beginnen om minimaal twee vreemde talen te leren. Steeds meer pabo's bereiden hun studenten voor op het vvto en onlangs pleitte de Onderwijsraad al voor het opnemen van een toets Engels voor het basisonderwijs.

We weten dat kinderen van vier tot negen jaar bij uitstek in staat zijn om een vreemde taal te leren. Daarbij stimuleert het leren van een vreemde taal ook de algemene taalontwikkeling. In een wereld waarin internationale contacten en samenwerking de toon zetten, heb je een streepje voor als je kunt communiceren in het Engels, Frans of Duits.

Prisma heeft een aardig assortiment woordenboeken en taalcursussen die ouders en onderwijzers kunnen inzetten om kinderen kennis te laten maken met het Engels. Het begint al bij 3 jaar, met het Beeldwoordenboek Engels en Kleuters leren zingend Engels. Met beide vrolijk geïllustreerde boeken ontwikkelen kleuters spelenderwijs taalgevoel, woordenschat en zelfs een basaal begrip voor de Engelse grammatica.

Vanaf 6 jaar kunnen kinderen het Engels ontdekken met Lily, Ben, Tim en Muffin, het hondje dat zo van worst houdt. Mijn eerste woordenboek Engels behandelt de belangrijkste 700 worden thematisch en met de bijbehorende audio-cd kunnen kinderen eenvoudige Engelse zinnen beluisteren en nazeggen.

Hoepla viert heksenverjaardag is een spannend hoorspel. Het kleine heksje Hoepla wordt door haar Engelse vriendinnetje Witchy uitgenodigd voor haar verjaarsfeestje. Kinderen van 6 jaar en ouder kunnen naar het verhaal luisteren, de kleurrijke afbeeldingen bekijken en de woordjes en zinnetjes meelezen.

Bekijk en bestel op onze site deze en andere Prisma woordenboeken en taalcursussen voor kinderen.